هدف صندوق سرمایه گذاری در شرکت های دانش بنیان با پتانسیل رشد فزاینده همزمان با پذیرش ریسک بالا می باشد. علاوه بر کسب بازده بالاي سرمايه گذاري در این شرکت ها، مشارکت بيشتر در رشد اقتصادي، تشويق کارآفريني، ايجاد شغل و توسعه تکنولوژي از اعداف ثانویه صندوق است. برای دستیابی به این اهداف، صندوق منابع مالی را جمع آوری نموده و سرمایه ی مورد نیاز شرکت های جوان، پویا، و دانش بنیان را در چارچوب مدل مشارکت سهامی تامین می نماید.

آن دسته از سرمايه‌گذاران حقوقی و حقيقي که داراي منابع مالي هستند، می توانند پرتفوي سرمایه گذاری خود را با سرمايه‌گذاري در این صندوق و مشارکت در رشد و توسعه صنايع نوظهور و فن‌آوري‌هاي پيشرفته، تنوع بخشند. با توجه به سهم کمي که اين بخش از سرمايه‌گذاري در سبد کلي سرمايه‌گذاران دارد، توسعه ساختارها و فرآيندهاي سرمايه‌گذاري توسط آنها در چنين حوزه‌هايي به صرفه نيست. در حاليکه صندوق با داشتن و دسترسی به افراد حرفه‌اي، متخصص و صاحب نظر می تواند به صورت تخصصي و متمرکز به فعاليت در اين حوزه بپردازد و زمينه موفقيت بيشتري را برای سرمایه گذاران فراهم آورد. نهایتاً صندوق سرمايه‌گذاري جسورانه اين امکان را براي سرمايه‌گذاران فراهم مي‌آورد که بدون درگير شدن مستقیم آنها در چالش‌ها و پيچيدگي‌هاي صنعت سرمايه‌گذاري مخاطره‌پذير، بتوانند از مزايا و منافع آن برخوردار شوند.

/Images/1.jpg

چشم انداز:

همکاری موثر و سودآور در توسعه شرکت های فن آوری محور.

ماموریت:

شناسایی فرصت های جذاب در شرکت های در حال رشد و دانش بنیان و ایجاد تعامل با اکوسیستم دانش محور به منظور بسترسازی برای توسعه و نمو ایده های برتر.

اعتقاد داریم با شرکت در توسعه شرکت های دانش بنیان به بالندگی و شکوفایی اقتصاد غیر نفتی کشور کمک خواهیم کرد.

/Images/2.jpg

شرکت تأمین‌سرمایه تمدن 

به عنوان فعالترین تأمین سرمایه کشور برای سه سال متوالی به انتخاب سازمان بورس و اوراق بهادار، با هدف ارائه سبد کاملی از خدمات مالی به مشتریان خود، عملیات رسمی خود را به عنوان یک بانک سرمایه گذاری خدمات کامل در سال 1390آغاز کرد.

 

 

 

شرکت سرمایه گذاری آتیه اندیشان مس 

 

به صورت شرکت سهامی عام،به عنوان یکی از شرکت های زیرمجموعه موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 1383 تاسیس و هم اکنون به یک هلدینگ مالی، اقتصادی و سرمایه گذاری تبدیل شده است.

 

 

 

صندوق مالي توسعه تكنولوژي ایران 

 

سال 1367 شوراي پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران طرح ايجاد صندوق مالي حمايت از محققين و مخترعين را تصويب نمود. در سال 1374 به "صندوق مالي توسعه تكنولوژي ايران" تغيير نام يافت. هدف اصلی این صندوق، تامین مالی پروژه های مبتنی بر علم و فناوری است.

 

 

صندوق توسعه فناوري‌هاي نوين

 

  تاسیس شده در سال 2008، ارائه دهنده متنوع خدمات مالی در زمینه تجاری سازی تکنولوژی است.

 

 

 

صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات شریف

 

از جمله صندوق‌های غیردولتی پژوهش و فناوری ، با هدف حمایت و تجاری سازی طرح های پژوهشی نوآورانه و اختراعات نخبگان در سال ۱۳۸۹ تاسیس گردید.

صندوق -سرمایه گذاری-جسورانه